Kamenné dlažby

Zde naleznete několik typů pro správný výběr kamenné dlažby

1. Fotografie kamenné dlažby je pouze fotografie kamenné dlažby. Byla vytvořena za určitých klimatických podmínek, určitým fotoaparátem a prohlížíte si jí na individuálně seřízeném monitoru – to všechno může mít zásadní vliv - zvláště pak na barevnost kamene. Přijeďte si kámen prohlédnout na naší vzorkovnu. Nebo si nechte poslat vzorek kamene – ten je obvykle zasílán bez impregnace, která může změnit výsledný vzhled.

2. Na naší planetě neexistují dva stejné kameny. Lomy na celém světě dodávají kámen stovky let a ještě nikdy se jim to nepovedlo J Kámen, je přírodní materiál a jeho krása je dána právě touto jedinečností. Vaše podlaha bude zcela jedinečnou – a to právě díky variabilitě barev, obsahu puklin, povrchovému žilkování a fosilním a minerálním skvrnám.

3. Počítejte s prořezem i zásobou kamene na případné pokračování vašeho projektu – cca 15%. U přírodního kamene nelze stoprocentně garantovat, že při doobjednávce bude šarže stejná.

4. Vyberte správné formáty kamene. Obecně platí, že pro velké prostory je lepší používat větší formáty kamenných dlažeb a naopak. Nicméně není to pravidlem a i míchání různých formátů je velmi populární. Nebojte se i měnit styl pokládky (na koso, na vazbu, do komínů…) – oddělíte tak opticky různé části místnosti podle jejího využití.

Rádi Vám poradíme – zavolejte nám v případě jakýchkoliv pochybností!

© 2018 Wildstone Všechna práva vyhrazena